رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: افزایش حقوق کارکنان دولت اعم از شاغلان و بازنشستگان از اردیبهشت به صورت کامل به خزانه پرداخت می شود و علاوه بر آن سازمان برنامه و بودجه مبلغ 5 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظرگرفته که از این ماه اجرایی می شود

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از اردیبهشت‌ماه

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: افزایش حقوق کارکنان دولت اعم از شاغلان و بازنشستگان از اردیبهشت به صورت کامل به خزانه پرداخت می شود و علاوه بر آن سازمان برنامه و بودجه مبلغ 5 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظرگرفته که از این ماه اجرایی می شود.

«محمد باقر نوبخت» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، گفت: از فروردین ماه بخشنامه افزایش حقوق ثابت 400 هزار تومان را به همه دستگاه ها ابلاغ کردیم و مبلغ آن را هم به خزانه تخصیص دادیم و اجرا شد.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه همچنین بخشنامه ای برای دستگاه هایی که در این زمینه تعللی داشتند برای اجرای آن ابلاغ کرد و تا جایی که خبر دارم این اتفاق افتاد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان، بیش از 400 هزار تومان برای هر یک از شاغلان و بازنشستگان است، به همین جهت به دستگاه ها ابلاغ شد که احکام کارگزینی را داشته باشند این ماه کل آن افزایشی را که مرتبط با حقوق بازنشستگان و شاغلان است را به خزانه واریز می کنیم.

وی افزود: پرداخت این افزایش مشروط بر این است که دستگاه ها احکامی را با توجه به ضرایب متفاوت برای گروه های مختلف انجام دهند.

نوبخت بیان کرد: اقدام دیگری برای بازنشستگان انجام دادیم، به این صورت که مصوبه ای از مجلس دریافت کردیم تا بتوانیم امسال همسان سازی حقوق بازنشستگان را امسال اجرایی کنیم. با توجه به اینکه ضرایب این همسان سازی را تهیه و پنج هزار میلیارد تومان برای اجرای در نظر گرفتیم از این ماه اجرایی می کنیم.

معاون رئیس جمهوری درباره تنظیم بازار نیز گفت: با توجه به اینکه همه ارزهای تنظیم بازار بیش از 14 میلیارد دلار است، آنها را با نرخ تسعیر 4200 تومان عمل می کنیم.

وی افزود: از رقم 50 تا 60 هزار میلیارد تومانی که از این مسیر باید به خزانه واریز شود تا سازمان برنامه و بودجه براساس آن عمل کند، عبور کردیم و ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی در نظر گرفتیم. 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir

loading…