علیرضا پاکدل هنرمند جوان کارتونیست و کاریکاتوریست توانست با اثر «کار؛ نجات» جایزه اول از اولین جشنواره جهانی کاریکاتور فریزای را به دست آورد

 جایزه اول جشنواره کاریکاتور فریزای به علیرضا پاکدل رسید

 علیرضا پاکدل هنرمند جوان کارتونیست، کاریکاتوریست، طراح کاراکتر و تصویرساز با اثر «کار؛ نجات» توانست جایزه اول از اولین جشنواره جهانی کاریکاتور فریزای کشور کوزوو ۲۰۱۹ را به دست آورد.

این جشنواره با موضوع آزاد با حضور کاریکاتوریست‌هایی از ۵۰ کشور جهان از جمله پرتغال، ایران، برزیل، ایتالیا، ترکیه، چین، کوبا، آرژانتین، هند، اسپانیا، فرانسه و … اردیبهشت ماه امسال در شبه جزیره بالکان در جنوب اروپا در کشور کوزوو برگزار شد.

نتایج این جشنواره امروز ۲۱ اردیبهشت ماه اعلام شد که بر این اساس، به ترتیب علیرضا پاکدل از ایران جایزه اول، سیران کافرلی از کشور آذربایجان جایزه دوم و شاهرخ حیدری از ایران جایزه سوم را کسب کردند.

علیرضا پاکدل درباره شرکت در جشنواره‌های خارجی به خبرنگار مهر گفت: کاریکاتور یکی از هنرهایی است که جشنواره جهانی و داخلی زیادی دارد و از طرف دیگر شرکت کننده‌های بسیاری نیز در این جشنواره‌ها حضور دارند و من هم تا به امروز بیشتر از ۱۰۰ جایزه بین المللی در رزومه دارم.

وی همچنین در مورد معیارها و اولویت‌هایی که سبب انتخاب یک جشنواره و حضور در آن می‌شود، اظهار کرد: قطعاً یک جشنواره، موضوع و اهدافی که مدنظر دارد از اولویت‌های من برای انتخاب جشنواره است.

علیرضا پاکدل,کاریکاتور,جشنواره,جایزه,کار؛ نجات
کاریکاتور «کار؛ نجات» اثر علیرضا پاکدل برنده جایزه اول جشنواره جهانی کاریکاتور فریزای

علیرضا پاکدل، پیش از این در بهمن ماه ۹۷ به‌عنوان برگزیده اول جشنواره جهانی کاریکاتور اندونزی ۲۰۱۹ در بخش هنرمندان حرفه‌ای معرفی شد.

 

بیشتر بدانید : یادی از کاریکاتوریست فراموش‌شده امین‌الله رضایی (+عکس)

بیشتر بدانید : کاریکاتورهای حیرت‌انگیز و جدید از چهره بازیگران و خواننده‌های هالیوود!!

بیشتر بدانید : کاریکاتورهای ستاره ها در شهرک غرب/از شهاب حسینی تا مهران مدیری

بیشتر بدانید : نقاشی های انتقادی یکی از بهترین کاریکاتوریست های جهان

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: mehrnews.com

loading…